Companii responsabile față de mediu și oameni

Fundația Comunitară București angajează Coordonator Platforma de mediu pentru București

Fundația Comunitară București invită persoanele pasionate de mediu și sustenabilitate, care visează la transformarea Bucureștiului într-un oraș mai verde și mai bun de locuit, să aplice pentru poziția de Coordonator al celui mai mare și ambițios program al organizației – Platforma de mediu pentru București.

Jobul este full-time, în regim de muncă hibrid (sediul organizației este în Piața Amzei din București).

CV-urile pot fi trimise până pe 15 mai.

Câteva dintre responsabilitățile viitorului coordonator:

  • Facilitarea ecosistemului de mediu local pentru a genera un impact colectiv semnificativ – organizezi întâlniri de grup, dar și unu la unu, coordonezi activități și proiecte comune, acorzi finanțări;
  • Colaborarea cu echipa internă și cu partenerii corporate pentru armonizarea activităților conform strategiei Platformei de mediu;
  • Comunicarea și reprezentarea Platformei și a comunității sale în contexte externe, cum ar fi conferințe și expuneri media.

Cunoștințe, abilități, experiență:

  • Experiență profesională de minim cinci ani, din care minim doi ani de project management, condus echipe, facilitare sau stakeholder engagement;
  • Comunicare eficientă (scrisă și verbală), inclusiv ascultare activă, la nivel foarte bun;
  • Tehnici și instrumente de facilitare și deschiderea către învățarea unora noi;
  • Capacitatea de a înțelege cifre și statistici și de a gestiona bugete;
  • Limba engleză la nivel cel puțin mediu.
  • Suita MS Office;
  • Experiența cu WordPress constituie un avantaj.

Informații suplimentare despre job, AICI.

Prev Post

Câștigă o stație de compostare comunitară în cadrul proiectului ROOTS – Grădini urbane, al Asociației Culturalis

Next Post

Dăruiește Lumină. E.ON donează 500.000 kWh energie către 4 entități de educație incluzivă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Read next